Bosanskohercegovačka kompanija Bingo odlučila se na otvaranje prve trgovine koja će funkcionisati na principu dragstora i to u Tuzli.
Dragstor je prodavnica koja nudi prehrambene i neprehrambene proizvode svakodnevne potrošnje, uz neprekidno radno vrijeme – od 00.00 do 24.00 sata.
Ovakve prodavnice oduvijek imaju značajnu ulogu u urbanim sredinama. Građanima omogućavaju brz pristup osnovnim namirnicama, pićima i drugim potrepštinama, posebno u večernjim satima ili tokom noći. Osim praktičnosti, dragstori su često i mjesta kratkih susreta i spontanog druženja.
Postojeća poslovna jedinica “Partizan”, smještena u ulici II Tuzlanske brigade br. 7, mijenja radno vrijeme te će od 10. decembra raditi non-stop, 00–24 h.
Podsjećamo, ova promjena je u skladu sa zakonskim odredbama o neradnoj nedjelji, budući da se one ne odnose na prodavnice koje posluju 24 sata dnevno.
Prodavnica će raditi u punom kapacitetu, a s obzirom na potrebu za dragstorima i posebnosti zakona o neradnoj nedjelji, očekuje se veliko interesovanje građana Tuzle.
Hanuma.ba | Moj najljepši kutak