Subota , 7 veljače 2026

“Daj mi da više od ikoga, volim resula Muhammeda”: Ahmed Alili predstavio novu kasidu (VIDEO)

Nova kasida „Volim resula Muhammeda“, koju izvodi hafiz Ahmed Alili, ovih dana je doživjela svoju premijeru.

Kako za portal Hanuma.ba ističe hafiz Ahmed Alili, ova kasida nastala je kao dio kontinuirane saradnje s tekstopiscem Esadom Bajićem iz Konjica, započete tokom 2025. godine.

Bajić je autor i ranijih projekata “La ilahe illallah” i “Odazivam se”.

“U 2026. godinu smo zakoračili, a Esad mi je pripremio već tri teksta, a jedan od njih je i ova kasida “Volim resula Muhammeda” kojoj je premijera bila prije par dana. Na ostalim projektima još uvijek radim, a bit će uskoro i oni objavljeni, ako Bog da”, govori nam Ahmed.

Poruka kaside nadilazi samu emociju – ona govori o ljubavi prema Poslaniku Muhammedu, alejhi selam, ali i o poštovanju i vezanosti za njegovu porodicu – Ehli-bejt, te njegove ashabe.

Kako naglašava Alili, Poslanik, a.s., jeste i ostaje najljepši uzor čovječanstvu, a odmah iza njega stoje oni koji su ga najbliže slijedili, čiji put i danas treba biti orijentir svakom vjerniku.

Na muzičkom i produkcijskom dijelu projekta hafiz Ahmed Alili sarađivao je s provjerenim imenima bosanskohercegovačke duhovne scene – Eldinom Huseinbegovićem i Ahmedom Smailbegovićem.

Spot za kasidu sniman je u studiju islamEDU, uz podršku i angažman ekipe ovog udruženja, dok su za grafiku bili zaduženi Ahmed Herceglija i Sadmir Mustafić.

Na kraju, hafiz Alili najavljuje da publiku već do ramazana očekuje još jedan novi projekat.

“Hvala vašem portalu što je podrška nama koji se trudimo da kroz ilahije i kaside prenosimo ljepote naše vjere”, zaključio je. (Hanuma.ba)

O Union Bec

Provjeri također

Nećete im moći odoljeti: Isprobajte recept za savršene bosanske hurmašice

Hurmašice su omiljeni bosanski kolač, poznat po svom sočnom tijestu i bogatom, slatkom sirupu. Iako …