Subota , 13 lipnja 2026

Deset godina života na smetljištu: “Neću da prosim, radim za svoju djecu da imaju od čega živjeti”

U mjestu Pakline između Tomislavgrada i Rame nalazi se deponija za otpad. Na ovoj deponiji desetak porodica živi i radi godinama a najstarija Romkinja živi na smetljištu puni 10 godina.

Ona je jedini stanovnik Paklina i zimi kada smetovi zatrpaju njihove potleušice od kartona i dasaka. Bez vode, struje, osnovnih ljudskih potreba provode dan za danom sakupljajući sekundarne sirovine.

Kako žive ljudi na smeću i od smeća pogledajte u ovoj video priči. (Hanuma.ba)

Provjeri također

Odlične vijesti: Federalna televizija će prenositi sve utakmice Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu

Federalna televizija će prenositi sve utakmice nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu u …